Mobirise



Doğayı, Çocuk Oyunlarını ve Tarihimi Kamerama Aldım" Projesi

Mobirise

Kars Fahrettin Kırzıoğlu Bilim ve Sanat Merkezi:
• Projenin 10 günlük etkinlik zaman akışını gösterir program dönemsel olarak hazırlanacak. Katılımcılara zaman akışı verilecek,
• Kars BİLSEM internet sayfasının duyurular bölümünde proje ile ilgili bilgi paylaşımı ve Zaman Çizelgesi yayınlanacak,
• Katılımcıların iletişim bilgisi ve iletişim bilgilerine ulaşılamama durumuna karşın ikinci kişi iletişim bilgilerinin temin edilmesi;
• Katılımcıların projeye dahil olma süreçlerine dair dilekçeleri alınacak.
• Etkinliklerin gerçekleşmesi için araç temini yapılacak
• Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile gereken yazışmaları başlatacak,
Kafkas Üniversitesi:
• Sanat tarihi ve fotoğrafçılık ile video kamera ile belgesel film yapımı alanında uzman kişilerin proje boyunca görevli izinli olarak verilmesi ve proje kapsamında kullanılacak olan video kamera, fotoğraf makinesi ile bunlara ait araç ve gereçlerin istenmesine dair yazışmaların başlatılması,
Milli Eğitim Müdürlüğü:
• Projede görev alan öğretmenlerin proje süresince görevli izinli sayılmaları,
• Proje kapsamında gerekli yazışmaların yapılması,
• Proje yürütümü başlangıcında ve sonunda yerel basına gerekli bilgilerin verilmesi,
• Kars Halk Eğitim Akşam Sanata Okulu sergi salonu ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı Sergi salonunda Fotoğraf sergisinin yapılmasına
Aşağıda belirtilen çalışmalar 1., 2. ve 3 dönem gruplarına uygulanacaktır. 3. Dönem grubu Türkiye genelindeki Bilim ve Sanat Merkezi Öğretmenlerine uygulanacak olup şubat dönemin (ara dönem tatilinde) uygulanacaktır.3. Dönem konaklamalı olup, 1 ve 2. Dönem çalışmalarından farklı, 5. Gün için oryantring eğitimi yerine video kamera kullanma becerisi eklenmiştir.

1. GÜN (1. Dönem: 20.06.2018 / 2. Dönem: 01.10.2018 / 3. Dönem: 28.01.2019) 

09.00-12.00 UYGULAMA: Drama Eşliğinde Tanışma, Proje Öncesi Ön Değerlendirme
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
12.00-13.30: Öğlen Yemeği
13.30-14.30 SUNUM: Kars Kalesi ve Tabyaları
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
14.30-15.00 SUNUM: Kamera ve Kamera Çeşitleri, Kameranın Temel Parçaları, Kameranın Eklenebilir Parçaları, Aksesuarları, Kamera Hareketleri ve Çekim Ölçekleri
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
14.30-15.00: Ara Öğün
15.00-17.30 SUNUM: Kamera ve Kamera Çeşitleri, Kameranın Temel Parçaları, Kameranın Eklenebilir Parçaları, Aksesuarları, Kamera Hareketleri ve Çekim Ölçekleri
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
17.30-18.30 SUNUM: Fotoğraf Makinesi ve Çekim Hakkında Bilgilendirme (Küçük, Orta ve Büyük Format makineler, SLR ve TLR fotoğraf makineler)
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
18.30-22.00: Akşam Yemeği, Programın Resmi Açılış Töreni ve Mülki Amirlere Proje Hakkında Bilgi Verilmesi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Mevlüde KURUKAYA (Eğitmen), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)

2. GÜN (1. Dönem: 21.06.2018 / 2.Dönem: 02.10.2018 / 3. Dönem: 29.01.2019)

07.30-09.00: Kahvaltı
09.00-10.00: UYGULAMA: Kars Kalesi ve Tabyaların gezilerek verilen bilgilerin pekiştirilmesi,
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
10.00-11.00: UYGULAMA: Video Kamera Kullanımı
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
11.00-11.30 UYGULAMA: Fotoğraf Makinesi ile oyunların ve Doğal Manzara Fotoğrafların Çekilmesi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
11.30-12.00: UYGULAMA: ÇODOMİK’ten Seçilen Oyunların Oynatılması
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
12.00-13.30: Öğlen Yemeği
13.30-14.30 UYGULAMA: Borluk Vadisi Kaya Resimlerin İncelenmesi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
14.30-15.00 UYGULAMA: ÇODOMİK’ten seçilen oyunların oynatılması
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
15.00-15.30: Ara Öğün
15.30-16.00 UYGULAMA: Video kamera Kullanımı
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
16.00-17.30 UYGULAMA: Fotoğraf Makinesi ile oyunların ve Doğal Manzara Fotoğrafların Çekilmesi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
17.30-18.30 SUNUM: Fotoğraf Makinesi ve Çekim Hakkında bilgilendirme (Otomatik ve Manuel netleme ayarları, Diyafram ve objektif türleri, Film kullanılan fotoğraf makineleri ve dijital fotoğraf makineleri, oblüratörler)
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
18.30-20.00: Akşam Yemeği
20.00-21.00 SUNUM: Belgesel Film Nedir? Belgesel Film Çeşitleri ve Belgesel Film Yapım Süreci
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
21.00-21.30 SUNUM: Tarihi Köprü ve Hamamlar
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
21.30-22.00: Güne dair birkaç cümle ile günlük yazımı
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)

3. GÜN (1. Dönem: 22.06.2018 / 2.Dönem: 03.10.2018 / 3. Dönem: 30.01.2019)

07.30-09.00: Sabah Kahvaltısı
09.00-10.00 UYGULAMA: Kars Merkezde yer alan Tarihi köprüler ve Hamamların incelenmesi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
10.00-11.00 UYGULAMA: ÇODOMİK’ten seçilen oyunların oynatılması
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
11.00-12.00 UYGULAMA: Fotoğraf Makinesi ile Oyunların ve Doğal Manzara Resimlerinin Çekilmesi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
12.00-13.30: Öğlen Yemeği
13.30-14.30: SUNUM: Fotoğraf Makinesi ve Çekim Hakkında bilgilendirme (Fotoğraf Makinesinde ASA/ISO ayarları, Alan derinliği ve fotoğraf etkisi)
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
14.30-15.00 UYGULAMA Susuz Şelalesi Doğa Gezisi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
15.00-15.30: Ara Öğün
15.30-16.30 UYGULAMA: ÇODOMİK’ten Seçilen Oyunların Oynatılması
Görevli: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
16.30-17.30 UYGULAMA: Fotoğraf Makinesi ile Oyunların ve Doğal Manzara Fotoğrafların Çekilmesi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
17.30.18.30 UYGULAMA: Video Kamera Kullanımı
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
18.30-20.00: Akşam Yemeği
20.00-21.00 SUNUM: Kurgu nedir? Kurgunun Amacı? Kurgunun Önemi? Kurgunun Yapım Sürecindeki Yeri?
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
21.00-21.30 SUNUM: Ani Antik Kentin Tarihteki Yeri ve Önemi, Kiliseler ve Camiler Hakkında Bilgilendirme, Ani Antik Kentte Yer Alan Fresklere Dair Bilgilendirme
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
21.30-22.00: Güne dair birkaç cümle ile günlük yazımı
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)

4. GÜN (1. Dönem: 23.06.2018 / 2.Dönem: 04.10.2018 / 3. Dönem: 31.01.2019)

07.30-09.00: Sabah Kahvaltısı
09.00-10.00 UYGULAMA: Ani Antik Kentine Yolculuk (Ani’nin Tarihteki Yeri ve Önemi, Camiler-Kiliseler-Freksler Dair Gözlem)
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Personeli), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
10.00-10.30 UYGULAMA: ÇODOMİK’ten Seçilen Oyunların Oynatılması
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
10.30-11.00 UYGULAMA: Fotoğraf Makinesi ile oyunların ve Doğal Manzara Resimlerinin çekilmesi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
11.00-12.00 UYGULAMA: Video kamera Kullanımı
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
12.00-13.30 Öğlen Yemeği
13.30-15.00 UYGULAMA: AdobePremier ile Kurgu Ara Yüzlerine Giriş ve Görüntü Birleştirme
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
15.00-15.30: Ara Öğün
15.30-16.30 UYGULAMA: AdobePremier ile Kurgu Ara Yüzlerine Giriş ve Görüntü Birleştirme
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
16.30-18.30 UYGULAMA: Çekilen Oyun, Tarihi Yer ve Doğa Fotoğraflarına Yönelik Yarışmanın Düzenlenmesi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), Mevlüde KURUKAYA (Eğitmen), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
18.30-20.00: Akşam Yemeği
20.00-21.00: SUNUM: Katerina Köşkü ve Kündekari Tekniği, 19 yüzyıl Baltık Mimarisi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
21.00-21.30: SUNUM: Fotoğraf Makinesi ve Çekim Hakkında bilgilendirme (Objektif odak uzaklığına göre alan derinliğine etkisi, Diyafram açıklığının alan derinliğine etkisi)
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
21.30-22.00: Güne dair birkaç cümle ile günlük yazımı
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)

5. GÜN (1. Dönem: 24.06.2018 / 2.Dönem: 05.10.2018 / 3. Dönem: 01.02.2019)

07.30-08.30: Sabah kahvaltısı
08.30-09.30 UYGULAMA: Katerina Köşkü Gezisi ve Kündekari Tekniği
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
09.30-11.30 UYGULAMA: Sarıkamış Allahuekber Milli Parkında Oryantring Oyunun Oynatılması
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
11.30-12.00 UYGULAMA: Fotoğraf Makinesi ile Oyunların ve Doğal Manzara Resimlerinin çekilmesi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
12.00-13.30: Öğlen Yemeği
13.30-15.00 UYGULAMA: Kars Şehir Merkezindeki 19.yy Baltık Mimarisi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
15.00-15.30: Ara Öğün
15.30-18.30 UYGULAMA: Kars Şehir Merkezindeki 19.yy Baltık Mimarisi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
18.30-20.00 Akşam Yemeği
20.00-21.30 SUNUM: Plan ve Mimari Olarak Şehir Merkezindeki Cami ve Kiliseler
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
21.30-22.00: Güne dair birkaç cümle ile günlük yazımı
Görevliler: Ali Kasım BULUT (PROJE Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)

6. GÜN (1. Dönem: 25.06.2018 / 2.Dönem: 06.10.2018 / 3. Dönem: 02.02.2019)

07.30-09.00: Kahvaltı
09.00-12.00 UYGULAMA: AdobePremierede Temel Kurgu ve Menülerin İncelenmesi, Program Kısa Yollarının Tanımlanması, Hareketli Görüntü Kurgusun İlkeleri, Kurguda Devamlılık Yaratmak
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
12.00-13.30 Öğlen Yemeği
13.30-14.30 UYGULAMA: Çıldır Gölü/Akçakale Adsına Yolculuk (Urartu Medeniyetine Dair Gözlemler)
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
14.30-15.30 UYGULAMA: Fotoğraf Makinesi ile Oyunların ve Doğal Manzara Fotoğrafların çekilmesi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
15.30-16.00: Ara Öğün
16.00-16.30 UYGULAMA: ÇODOMİK’ten Seçilen Oyunların Oynatılması
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen, ), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
16.30-18.30 UYGULAMA: Video Kamera ile Görüntülerin Alınması
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
18.30-20.00 Akşam Yemeği
20.00-21.30: SUNUM: Fotoğraf Makinesi ve Çekim Hakkında bilgilendirme (Objektif temizliği ve bakımında dikkat edilecek noktalar, Fotoğraf çekim uygulamaları)
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
21.30-22.00: Güne dair birkaç cümle ile günlük yazımı
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)

7. GÜN (1. Dönem: 26.06.2018 / 2.Dönem: 07.10.2018 / 3. Dönem: 03.02.2019)

07.30-09.00 Sabah Kahvaltısı
09.00-12.00 UYGULAMA: Ham Görüntü Çalışma, Güncel Çıktı Formatları, Codecler, Çekim Sırasında Oluşabilecek Hatalara Kurgu Müdahalesi,
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
12.00-13.30 Öğlen Yemeği
13.30-14.30 UYGULAMA: Kuyucuk Kuş Gölünde Gözlem Yapma
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
14.30-15.30 UYGULAMA: Fotoğraf Makinesi ile Oyunların ve Doğal Manzara Resimlerinin çekilmesi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
15.30-16.00: Ara Öğün
16.00-17.00 UYGULAMA: ÇODOMİK ten seçilen oyunların oynatılması
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
17.00-18.30 UYGULAMA: Video Kamera ile görüntülerin alınması
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
18.30-20.00 Akşam Yemeği
20.00-21.00 SUNUM: Kars Müzesi ve Harp Müzesi, Müzelere Eserlerin Nasıl Alındığı, Eserlerin Sergilemelerin nasıl Yapıldığı
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
21.00-21.30 UYGULAMA: Fotoğraf Makinesi ile Yapılan Görüntülerin İncelenmesi ve Sergi İçin Fotoğraf Seçilmesi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), Mevlüde KURUKAYA (Eğitmen), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
21.30-22.00: Güne dair birkaç cümle ile günlük yazımı
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)

8. GÜN (1. Dönem: 27.06.2018 / 2.Dönem: 08.10.2018 / 3. Dönem: 04.02.2019)

07.30-09.00: Sabah Kahvaltısı
09.00-09.30 UYGULAMA: Kars Müzesine Yolculuk (Eserlerin Nasıl Alındığı ve Alınması ve Nasıl Sergilendiği)
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
09.30-10-30 UYGULAMA: Müzede, Kazı Setleri Örnek Kazı Çalışması
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
10.30-11.00 UYGULAMA: Fotoğraf Makinesi ile Oyunların Fotoğraflarının Çekilmesi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
11.00-12.00 UYGULAMA: Video Kamera ile görüntülerin alınması
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
12.00-13.30: Öğlen Yemeği
13.30-15.00 UYGULAMA: Ses Kurgusu, Ses Görüntü Senkronizasyonunun Ele Alınması, Videoya yazı Ekleme
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
15.00-15.30 Ara Öğün
15.30-18.30 UYGULAMA: Ses Kurgusu, Ses Görüntü Senkronizasyonunun Ele Alınması, Videoya yazı Ekleme
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
18.30-20.00: Akşam Yemeği
20.00-21.30 UYGULAMA: Fotoğraf Makinesi ile Yapılan Görüntülerin İncelenmesi ve Sergi İçin Fotoğraf Seçilmesi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), Mevlüde KURUKAYA (Eğitmen), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
21.30-22.00: Güne dair birkaç cümle ile günlük yazımı
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)

9. GÜN (1. Dönem: 28.06.2018 / 2.Dönem: 09.10.2018 / 3. Dönem: 05.01.2019)

07.30-09.00: Sabah Kahvaltısı
09.00-10.30 UYGULAMA: Kars Halk Eğitim Sergi Salonunda Fotoğrafa Sergisine Hazırlık
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), Mevlüde KURUKAYA (Eğitmen), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
10.30-12.00 UYGULAMA: Kars Gazi Ahmet Muhtar Paşa Sergi Salonunda Fotoğraf Sergisine Hazırlık
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), Mevlüde KURUKAYA (Eğitmen), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen, Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
12.00-13.30: Öğlen Yemeği
13.30-15.00: UYGULAMA: Oynanan Oyunlar, Tarihi Yerler ve Doğa Manzaralarına Ait Fotoğraf Sergisi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), Mevlüde KURUKAYA (Eğitmen), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
15.00-15.30 Ara Öğün
15.30-18.30 Oynanan Oyunlar, Tarihi Yerler ve Doğa Manzaralarına Ait Fotoğraf Sergisi
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), Mevlüde KURUKAYA (Eğitmen), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
18.30-20.00: Akşam Yemeği
20.00-22.00: UYGULAMA: Proje Sonu Bilgilerin Kontrol Soruların Uygulanması ve Projeye Dair Günlüklerin Toplanması
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)

10. GÜN (1. Dönem: 29.06.2018 / 2.Dönem: 10.10.2018 / 3. Dönem: 06.02.2019)

07.30-09.00: Sabah Kahvaltısı
09.00-11.00: Projeye Dair Anketlerin Uygulanması
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)
11.00-12.00: Kapanış Töreni ve Sertifikaların Dağıtılması
Görevliler: Ali Kasım BULUT (Proje Yürütücüsü), Öğretim Görevlisi Fatih TURANLI (Uzman), Öğretim Görevlisi Emrah ÖZTÜRK (Uzman), Öğretim Görevlisi Hakan Yüksel (Uzman), Öğretim Görevlisi Taner SOLMAZ (Uzman), Mevlüde KURUKAYA (Eğitmen), İbrahim ÇETİNKAYA (Eğitmen), Yıldıray AŞIK (Sağlık Görevlisi), Bora GÜRBÜZ (Rehber), Fatma MAMİK (Rehber)



Adres

Yusuf Paşa Mah. G.A.M.P Cad No:13 Kars ismetpaşa ilkokulu 2. katı Merkez/Kars

İletişim

Mail: karsbilsem4004@gmail.com
Tel: +9 (0) 474 213 5050
Gsm: +9 (0) 0535 927 2004